Film Vlk z Wall Street (Wolf of Wall Street) z roku 2013 na rovinu ukazuje prostředí Wall Street a „práci“ s akciemi různých „firem“.

Tento film především zachycuje mentalitu a postoje obchodníků s cennými papíry z finanční Wall Street a jejich životní hodnoty včetně rodinného zázemí a trávení času. Poukazuje na to, jakými obchodními technikami lze rychle a snadno vydělat mnoho peněz a zároveň je i utratit.

Trailer filmu Vlk z Wall Street

Vlk z Wall Street můžete stáhnout na Ulozto.cz

Ukázka

„Vidíte tu obrovskou nemovitost? To je můj dům. Moje žena Naomi, vévodkyně z Bay Ridge v Brooklynu, bývalá modelka. Pracovala pro Miller Lite. To ona mi ho kouřila ve Ferrari. Tak si ho zase schovejte do kalhot. A navíc k Naomi a mým dvěma skvělým dětem jsem měl sídlo, soukromé letadlo, šest aut, tři koně, dva domy na dovolenou a padesátimetrovou jachtu. Jel jsem v hazardu, pil jako duha, šoustal děvky pětkrát, šestkrát týdně. A šly po mně tři různé federální agentury. Jo, a miluju drogy.

Bral jsem denně tolik drog,
že by stačily Manhattanu, Long Islandu
a Queens na celý měsíc. Bral jsem Quaaludes na záda, 10-15 denně, Adderall na soustředění, Xanax na uklidnění, trávu na uvolnění, kokain na nabuzení a morfium protože je skvělý.
Ale ze všech drog na celém světě je jedna, která je mojí nejoblíbenější. Tohle vás udělá nepřemožitelného. Schopného podrobit si svět. Vykuchat vaše nepřátele.

Mluvím o tomhle. Peníze vám jen nekoupí lepší život,
lepší jídlo, lepší auta, lepší holky, také z vás udělají lepšího člověka. Můžete přispět církvi, nebo politické straně dle libosti. Zachránit puštíka.Vždycky jsem chtěl být bohatý.“

Poučení z filmu

Nezáleží kolik vyděláš, ale kolik neutratíš.“

„Kdo seje vítr, pak sklidí bouři.“

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. 

Vyúčtování přijde vždy. 

A také, že nenasytnost a chamtivost u některých lidí často nezná mezí. Teda až do chvíle, kdy do „něčeho“ narazí.

Spoření do zlataSpoření do stříbraPotřebujete dárek? Mince to jistí