Kniha Investujte do zlata a stříbra od Michaela Maloneyho názvem velmi klame. Odpůrci komodit, zejména zlata a stříbra, by mohli být mile překvapeni, co se všechno „pod pokličkou“ skrývá. Michael Maloney nejenom že popisuje investice do zlata a stříbra, ale zejména ukazuje na historii peněz, vznik měny, vznik a dopad FEDu (nejen) v USA, ukazuje některé příklady hyperinflací včetně Německa 1920-1923 či Tulipánové horečka v Holandsku, ukazuje nesmyslnost vládnutí Johna Lawa ve Francii  a důsledky jeho rozhodnutí a mnoho dalšího. Maloney samozřejmě poukazuje i na provázanost financí (akcií, dluhopisů aj.) s nemovitostmi a komoditami. Ukáže nám nejeden graf a vysvětlí, co za grafem stojí. Poukáže i na zrušení brettonwodského systému a na to, co tato událost udělala s měnou. Michaelu Maloneymu jde především o to, aby čtenáři pochopili finanční kontext, používali zdravý selský rozum a dali si určité věci do souvislostí.

Předmluvu ke knize Investujte do zlata a stříbra napsal Robert Kiyosaki (autor mnoha knih, z niž nejznámější je Bohatý táta, chudý táta), který si Maloneyho vybral jako jednoho ze svých poradců.

Ukázka Investujte do zlata a stříbra

„Věřím, že na vaše dveře klepe největší investiční příležitost. Můžete je otevřít, nebo ne … volba je na vás. Za posledních 2400 let se průběžně opakuje model, v němž vlády znehodnocují a ředí peněžní zásoby až do chvíle, kdy společná psýcha populace a kolektivní mysl země začínají cítit, že něco není v pořádku. Je pravděpodobné, že to cítíte právě teď. Jak znehodnocování pokračuje, populace vnímá ztrátu své kupní síly. Děje se něco zázračného. Prostřednictvím systému volného trhu vůle veřejnosti způsobuje, že zlato a stříbro automaticky revalvují. Platí to pro veškerou měnu, která byla vytvořena od poslední revalvace.“

Elektronická verze

Investujte do zlata a stříbra doporučujeme určitě přečíst (ne jednou) a pokud jste vyznavači elektronické (ne tištěné) verze, skromná verze lze stáhnout na uložtu.

Spoření do zlataSpoření do stříbraPotřebujete dárek? Mince to jistí