Pravidelné spoření má řadu výhod. Pojďme se na ně podívat.

 

1) Cost-average effect

Neboli efekt průměrování nákladů. Posíláte si stále stejnou částku měsíčně a při poklesu ceny, v ten daný měsíc nakoupíte více. V dlouhodobém měřítku je tato strategie velmi dobrá a eliminuje cenové výkyvy.

 

2) Dostupnost

Pravidelné spoření po menších částkách si může dovolit skoro každý. Nemusíte být bonitní investor a přitom můžete pracovat na budování svého majetku.

 

3) Nižší riziko

Už Cost-average effect nám snižuje riziko tím, že investujete i v době poklesu. Obecně platí to, že když investujeme nebo spoříme pravidelně, tak nemusíme tolik hlídat cenu při nákupu. Při jednorázových investicích hraje doba, kdy investuji, největší vliv. Špatně zvolená doba se může rovnat špatné investici.

 

4) Nemusíte být profíkem

Nemusíte roky studovat finanční trhy, aby jste věděli, kdy zainvestovat. Nemusíte číst denně odborné knihy o financích či sledovat kurzy a grafy. A přesto můžete spořit každý měsíc tolik, kolik chcete či můžete.

 

5) Komfort

Pravidelné spoření je velice komfortní. V první řadě si zvolíte, do čeho chcete spořit, vyberete si společnost, ideálně svého poradce, zvolíte plán a nastavíte trvalý příkaz. Docela jednoduché, co?

 

Shrnutí

Pravidelné spoření je pro každého, kdo nechce žít „z ruky do huby“, chce během života vytvořit nějaký majetek a přitom není milionář.