Kniha Investujte do zlata a stříbra od Michaela Maloneyho názvem velmi klame. Odpůrci komodit, zejména zlata a stříbra, by mohli být mile překvapeni, co se všechno „pod pokličkou“ skrývá. Michael Maloney nejenom že popisuje investice do zlata a stříbra, ale zejména ukazuje na historii peněz, vznik měny, vznik a dopad FEDu (nejen) v USA, ukazuje některé příklady hyperinflací včetně Německa 1920-1923 či Tulipánové horečka v Holandsku, ukazuje nesmyslnost vládnutí Johna Lawa ve Francii  a důsledky jeho rozhodnutí a mnoho dalšího. Maloney samozřejmě poukazuje i na provázanost financí (akcií, dluhopisů aj.) s nemovitostmi a komoditami. Ukáže nám nejeden graf a vysvětlí, co za grafem stojí. Poukáže i na zrušení brettonwodského systému a na to, co tato událost udělala s měnou. Michaelu Maloneymu jde především o to, aby čtenáři pochopili finanční kontext, používali zdravý selský rozum a dali si určité věci do souvislostí.

Předmluvu ke knize Investujte do zlata a stříbra napsal Robert Kiyosaki, který si Maloneyho vybral jako jednoho ze svých poradců.

Investujte do zlata a stříbra doporučujeme určitě přečíst (ne jednou) a pokud jste vyznavači elektronické (ne tištěné) verze, skromná verze lze stáhnout na uložtu.

Přejeme příjemné čtení :).

%d blogerům se to líbí: